Moldavia nuk fton Kosovën në mbledhjen e komunitetit energjetik/ Maqedonia proteston, anulon pjesëmarrjen

Moldavia do të organizojë këtë vit mbledhjen e komunitetit energjetik me pjesëmarrje të dhjetëra shteteve të huaja.

Por, Moldavia nuk e ka ftuar Republikën e Kosovës, në këtë mbledhje.

Në lidhje me këtë mungesë të ftesës për Kosovën, Maqedonia e Veriut ka anuluar pjesëmarrjen.

LEXO DHE :  Postimi i vitit 2012 që po çmend botën: Kobe Bryant do të vdesë në një aksident me helikopter

 

Ministri i Ekonomisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Kreshnik Bekteshi, sot ka njoftuar se e ka anuluar pjesëmarrjen e tij në forumin e komunitetit energjetik në Moldavi.

Ministri këtë e ka bërë të ditur me një letër drejtuar udhëheqësve të forumit./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.