Mokra/ E varfër dhe e harruar, por natyra e bën të jashtëzakonshme në këtë stinë!

Në Shqipëri ka shumë zona të humbura apo mos themi që askush nuk e dinë nëse ekzistojnë. Dritare.net ju tregon disa foto të bukurisë së natyrës por dhe një kontradiktë që lë për të dëshiruar. Askush nuk kujtohet për ta, ata nuk kanë rrugë, janë të papunë dhe pa të ardhme.

Kjo zonë dikur ka qenë një ndër fshatrat më të bukura edhe më të zhvilluara, ky fshat quhet Mokër. Ndodhet në malet e bukura të Pogradecit.

LEXO DHE :  Hoqa vëthin kur më vdiq babai/ Rama rrëfen për humbjen e të atit

“As shteti e pushteti lokal nuk e vrasin mendjen, por ata kujtohen vetëm kur vjen koha e fushatës për të marrë vota, e bashkë me të na japin ushqime apo disa lëshosh për të shtyrë dy ditë”- tregon një fshatar i kësaj zonë.

Shikoni vetë fotot e mëposhtme, e pastaj flasim për punësim, arsim apo zhvillim urban./d.m-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUPPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.