MMA/ Florian Marku mposht rumunin në raundin e dytë

Boksieri shqiptar Florian Marku ka arritur që të mposhtë  rumunin  Vranceanu Ion në ndeshjen e zhvilluar në Ferizaj, të vlefshme për në MMA (Mixed Martial Arts).

Marku vendosi diktatin ndaj romunit që në  raundin e parë .

Në raundin e dytë Marku  tregoi që është i pamposhtur në MMA duke mposhtur me knock out kundërshtarin e tij. Ai ka folur pas ndeshjes duke treguar se synimi i tij është të arrijë në UFC.

LEXO DHE :  Basha: Ja dy mediet kombëtare, që janë bërë vegla të qeverisë!

“Nuk pranoj humbje në shtëpinë time. Qëllimi është që të arrijë në UFC”, u shpreh Marku ./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.