Dhunoi mjekun në QSUT, procedohet 45-vjeçari

Një 45-vjeçar me iniciale A.M goditi me grushte të dielën një mjek infeksionist në pranë  QSUT-së. Mësohet se, këtë të hënë, 45-vjeçari nga Tirana është proceduar penalisht.

45-vjeçari akuzohet për ‘Goditje për shkak të detyrës”.

“Nga ana e Specialistëve për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë nr. 4, filloi procedimi penal për veprën penale “Goditje pë shkak të detyrës”, në ngarkim të shtetasit A.M, 45 vjeç, banues në Tiranë

Ky shtetas rreth orës 13:30, të datës 10.02.2019, pasi ka shkuar për të vizituar një të afërmin e tij që ndodhej i shtruar në spital, në ambientet e urgjencës së Spitalit Infektiv, ka goditur me grusht për shkak të detyrës, mjekun e urgjencës.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë nr.4, pasi kanë marrrë njoftim kanë shkuar menjëherë në ambjentet e urgjencës ku dhe kanë kryer të gjitha veprimet proceduriale.

Shtetasi A. M., pasi kishte goditur mjekun ishte larguar nga spitali dhe po vijon puna nga ana e Policisë për gjetjen dhe ndalimin e tij.

Materialet proceduriale i janë përcjellë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprime të mëtejshme.”,- njofton policia./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Rama shkon në shtëpinë e vogëlushes që humbi babanë e gjyshërit nga tërmeti: Herën tjetër do të vij me Zahon!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.