Mjekët ndalojnë policinë të marrë Ervis Martinaj nga spitali

Ervis Martinaj, njëri nga të plagosurit e të enjtes së kaluar në Bllok, ndodhet aktualisht në një spital privat në vendin tonë.

Sipas gazetares së “News 24” e Dorjana Bezat, kanë qenë policia ajo që ka shkuar mbrëmjen e së martës në spital për të marrë Martinajn, dhe për ta dërguar atë drejt spitalit të burgut.

Por, me informacionet që gazetarja Bezat tha në emisionin “Dritare me Rudinën” kanë qenë mjekët e spitalit që e kanë penguar policinë të marrë Martinajn.

“Ishte një situatë tensioni mes policisë së burgjeve dhe mjekëve të spitalit. Ata kanë gjykuar se gjendja e tij ishte stabile dhe kanë tentuar ta transportojnë në spitalin e  burgut, pasi ndaj tij është dhënë masa arrest me burg. Por mjekët e spitalit nuk e kanë lejuar dhe kanë penguar punonjësit e policisë që ta transportonin në spitalin  burgut. Me ndërhyrjen edhe të avokatit është sqaruar situta dhe momentalisht Ervis Martinaj ndodhet në ambientet e Spitalit Amerikan 2, ndërsa forca të policisë ndodhen në ambientet e këtij spitali, pasi mbajnë në vëzhgim të plagosurin”- tha gazetarja Dorjana Bezat ne “Dritare me Rudinën”./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Protestuesit: Rama ik. Kryeministri: Sa të pi një kafe me Gjushin dhe do iki

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.