Ministri francez jep dorëheqjen live në një emision radiofonik

Ministri i Ekologjisë në Francë, Nicolas Hulot tha për radio “France Inter” se po largohet nga qeveria: “Unë mora vendimin për të lënë qeverinë,” tha ai, duke pranuar se ai ndihej “i vetëmuar” për çështjet që lidhen me mjedisin.

62-vjeçari tha se presidenti Emmanuel Macron dhe kryeministri Edouard Philippe nuk ishin në dijeni të vendimit.

“Është vendim i ndershmërisë dhe përgjegjësisë”, shtoi ai, “vendimi më i vështirë i jetës sime”.

LEXO DHE :  Ja si ta përdorni shegët, për të zhdukur rrathët e syve!

Ndërkohë ky nuk ka qenë aspak një skenar i përgatitur, as prezantuesit nuk e dinin më parë një gjë të tillë. V.D/Dritare.net.

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.