Ministri Ahmetaj: Deri në 31 dhjetor s’ka gjoba për bizneset e vogla

Kryeministri Edi Rama dhe ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj po zhvillojnë një takim me bizneset e vogla duke sqaruar edhe një herë uljen e tavanit të TVSH-së.

Gjatw fjalës së tij Ahmetaj theksoi se ulja e pragut për TVSH-në nuk ka asnjë rritje kostoje për biznesin. Ai tha se ky vendim nuk bëhet për të mbushur buxhetin nga biznesi i vogël.

LEXO DHE :  Foto/ Ja mbretërorët që kanë shkelur, në tapetin e kuq të Kanës!

Ndërkohë ministri i Financave bëri të ditur se me udhëzim të kryeministrit nuk do ketë gjoba për deklarim të gabuar deri më 31 dhjetor. V.D/Dritare.net/

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.