Ministër i Drejtësisë në qeverinë Rama?  Ja si përgjigjet Ngjela!

Avokati Spartak Ngjela, ka komentuar zërat se ai mund të jetë Ministër i Drejtësisë, në qeverinë e kryeministrit Edi Rama.

Ngjela ka thënë në “RTV ORA”  se deri më tani nuk ka asnjë propozim nga kreu i qeverisë Edi Rama.

Pjesë nga biseda në studio

Beti Njuma: Kryeministri Edi Rama sot i mohoi zërat për ndryshime të afërta në qeveri. Megjithatë në një prej të përditshmeve figuronte edhe emri juaj si ministër i ri i Drejtësisë në një kabinet të ri Rama?

Spartak Ngjela: Budallallëqe, s’ka diskutim. Qeveria Rama kur të fillojë reforma të largohet.

Beti Njuma:  Jo po tju propozonit një post të ministër të Drejtësisë do ta pranonit?

LEXO DHE :  Foto/ Dikur dhe sot, ja disa pamje të Venecias nën ujë!

Spartak Ngjela: Propozime të tilla nuk janë çështje tavolinash gazetareske. Problemi qëndron që unë ju kam thënë këtu, pohimin tim që kjo qeveri nuk mund të vazhdojë dot gjatë momenteve që do fillojë reformë në drejtësi, sepse do jetë nën kontroll. Qeveria është përkohshme. Mjafton që filloi në mënyrë normale reforma në drejtësi. Kur të fillojë këta do jenë nën kontroll. Nuk mund të jenë edhe në qeveri edhe nën kontroll. Ose do presin radhën, kur ti vijë radha qeveria do riformatohet./ I.M-Dritare.net

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.