Mid’hat Frashëri/ Andoni: Rama tenton të anashkalojë historianët dhe intelektualët

Gazetari, Ben Andoni i ftuar në “Arena” në Ora News, u shpreh se kryeministri Edi Rama, teksa foli sot për ceremoninë në nderim të Mid’hat Frashërit, tenton të anashkalojë historianët dhe intelektualët 

AndoniAjo që dua të theksoj është që novacioni i z.Rama është pa thelb. Z. Rama merr përsipër të kalojë historianët dhe intelektualët dhe gjithçka. Gjithë idetë e tij zakonisht nuk ngelen te njerëzit. Publicistika e mirë ngelet te njerëzit. Në thelb ne kemi shumë mungesa se si shikohet Lufta e Dytë Botërore. Nëse z.Rama dhe njerëz të politikës shqiptare do të ishin të interesuar të Luftës së Dytë Botërore do të jepnin fonde për historianët e kësaj periudhe. Z. Rama është mjeshtër i komunikimit pa bazë. I gjithë fjalimi sot ishte për të justifikuar gjithë këtë protokoll të jashtëzakonshëm për të ndjerin./oranews

LEXO DHE :  Foto/ Majk ndryshon lukun, ja çfarë ngjyre i bën flokët!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.