Uragani Michael, kërcënon Floridën

Uragani i fuqishëm Michael pritet të godasë Floridën pasditen e mërkurë, duke sjellë evakuimet masive.

Një stuhi e kategorisë së tretë, me shpejtësi ere 200 km/h,  pritet të forcohet kur të afrohet në bregdet. Më shumë se 370,000 njerëz, në Florida janë urdhëruar të zhvendosen.

LEXO DHE :  Pse Perëndimi filloi të flasë sot, pro 30 Qershorit

Florida ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme, ashtu si Alabama dhe Xhorxhia, informon dritare.net

Për shkak të stuhisë së fuqishme, të paktën 13 njerëz janë raportuar të vdekur, në Amerikën Qendrore./K.C/dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.