Meteorologia: Si do të jetë moti sot dhe në fundjavë!

Megjithëse ka ardhur zyrtarisht Dita e Verës, kjo e  enjte ka qenë nën pushimin e shiut dhe do të jetë edhe për orët në vijim. Në një prononcim për News 24, meteorologia, Adiola Bani ka treguar çfarë pritet të ndodhë sot dhe gjatë fundjavës me motin.

“Vranësira do të ketë në pjesën më të madhe të territorit. I gjithë territori shqiptar do përfshihet nga reshjet e shiut. Reshjet do jenë më pauza gjatë gjithë ditës. Nuk do jenë intensive. Jugu dhe Juglindja do mbeten me reshje deri në orët e mbrëmjes. Dita e nesërme paraqitet me mot të kthjellët dhe duke nisur nga nesër në mesditë do të ketë rritje të temperaturave. Fundjava pritet të arrijë deri në 21-22 gradë celsius.”, -u shpreh Bani./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  6 produkte të rrezikshme, që prindërit duhet të mendojnë dy herë, para se t’i blejnë

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.