Meta-Ramës: E para Kushtetuta dhe sundimi i ligjit

Pasi kryeministri i vendit, Edi Rama i dërgoi presidentit emrin e vet në postin e ministrit  të Jashtëm, ka reaguar edhe Ilir Meta. Përmes një postimi në Twitter, Meta shkruan se, për presidentin vjen Kushtetuta e para dhe sundimi i ligjit.

LEXO DHE :  Vettingu/ Konfirmohet në detyrë kreu i Gjykatës Administrative të Apelit, Kastriot Selita

“Presidenti në krye të punës. Për Presidentin e para është Kushtetuta dhe sundimi i ligjit.
NO MORE FAKE STATE.
Shqipëria e para!🇦🇱”,-shkruan Meta./K.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.