Meta: Prokuroria të hetojë vendimin për Dajtin!

Pasi Gjykata e Apelit reduktoi vendimin për Dritan Dajtin, ka reaguar edhe presidenti i shtetit, Ilir Meta. Përmes një deklarate për medie, Meta shprehet se, mbështet thirrjen e ambasadorit të BE në Tiranë. Sipas tij, KLGJ dhe Prokuroria duhet të vihen në lëvizje për të verifikuar çështjen.

LEXO DHE :  Vdekja më vjen prej syve të tillë, nga Rexhep Qosja tashmë edhe në gjuhën italjane

“Mbështes reagimin dhe thirrjen e ambasadorit të BE në Tiranë, Luigi Soreca. KLGJ dhe prokuroria të vihen në lëvizje për të verifikuar dhe hetuar çështjen në fjalë.”,- tha Meta./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.