Meta ktheu ligjin për Teatrin, Balla ironizon presidentin : Do e trajtojmë me qetësi dhe dashuri

Ka qenë kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i cili  ka reaguar nga mazhoranca, pas vendimit të presidentit Ilir Meta për të kthyer për të dytën herë në Kuvend ligjin për Teatrin. Në komentin e tij, nuk ka munguar edhe ironia.

LEXO DHE :  Ish-deputeti demokrat: Le të ketë vrasje dhe luftë civile, jemi gati!

“Dekretin do ta trajtojmë me qetësi e dashuri”, tha Balla, duke kujtuar kështu një thënie të vjetër të Metës. V.D/Dritare.net/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.