Meta dhe Majko bashkë si dikur, këndojnë: Si të lashë e më s’të pashë

Në kuadër të Vitit të Skënderbeut, presidenti i shtetit, Ilir Meta zhvilloi një vizitë në Kalabri. Së bashku me presidentin italian, Sergio Mattarella, presidenti vizitoi kolegjin, “Shën Adrianit”, në Shën Mitër Korona, ku takuan edhe shumë studentë, pedagogë, drejtues vendore e fetarë arbëreshë. Bashkë me Metën ishte edhe ministri për Diasporën, Pandeli Majko. Të dy së bashku, Meta dhe Majko ia kanë marrë një kënge arbëreshe. Dy politikanët shqiptarë kanë kënduar këngën, “Moj e bukura more”./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Pije të ftohta apo të ngrohta në verë? Zbulojeni tani, dhe befasohuni!

 

 

View this post on Instagram

 

Presidenti Meta dhe ministri Majko duke kenduar kengë arbereshe.

A post shared by Panorama Online (@gazeta.panorama) on

 

 

View this post on Instagram

 

Presidenti Meta dhe minstri Majko kendojne kenge arbereshe.

A post shared by Panorama Online (@gazeta.panorama) on

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.