Messi i jep titullin kampion të La Ligas, Barcelonës

Barcelonës i ka mjaftuar një gol i yllit katalanas Lionel Messit për të fituar ndaj Levantes dhe për të kapur kështu titullin e dytë radhazi në La Liga.

Tashmë Barcelona kryeson La Ligan me 9 pikë diferencë me Atletico Madridin dhe matematika e shpall fituese Barcelonën,  pasi edhe po të humb tre sfidat e ardhshme shpallet kampione për shkak të ndeshjeve direkte.

LEXO DHE :  Detaji i veçantë që kanë fotot e Bebe Rexhës, në Instagram!

Ka qenë Messi, që ka shënuar në minutën e 62-të, duke i dhënë titullin kampion Barcelonës./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.