Mero Baze: Vangjel Dule nuk përfaqëson minoritetin, por Agimin e Artë

I ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” gazetari dhe analisti Mero Baze, ka folur në lidhje me varrimin e Konstantinos Kacifas dhe thirrjet raciste që u bënë gjatë kësaj ceremonie.

Baze ka deklaruar se pakica greke në Shqipëri është një pasuri kombëtare ndërsa shprehet se përfaqësimi politik i tyre është shumë i varfër.

“Vangjel Dulja më mirë ta shpalli që është përfaqësues i Agimit të Artë. Pakica greke, është e moderuar, e kulturuar, krejt e kundërta e përfaqësuesve politikë. Përfaqësimi politik është shumë i varfër, nuk përfaqëson si duhet pakicën greke. Pakica greke nuk ka konflikt me palën shqiptare. Nuk di për shembull, të ketë konflikt mes një dropulliti dhe një tepelenasi. Pakica greke është gjë krejt tjetër, është pasuri për Shqipëri“, u shpreh Baze./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Ulen temperaturat, nesër shi në të gjithë vendin

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.