Mëngjesi me shi, por ja si do të jetë moti përgjatë ditës!

Alternime dhe kthjellime vranësirash të shpeshta do të dominojnë në të gjithë vendin. Më të dukshme paraqiten në zonat qendrore dhe ato veriore, duke gjeneruar shira.

Mesdita dhe pasditja do të sjellin shtim të vranësirave në të gjithë vendin, ku reshjet e shiut më të dendura do të jenë në ekstremin verior.

LEXO DHE :  Të dy duke kalëruar, Arbana Osmani poston foton me shokun e ngushtë

Orët e natës mbeten me kthjellime dhe vranësira të shpeshta.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes, por ulen në mesditë duke luhatur vlerat  ekstremale ditore nga 12 gradë celsius deri në 28 gradë celsius./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.