Meghan Markle dhe princ Harry do të ndërtojnë një shtëpi të re mbretërore

Duka i Sussex dhe duka i Kembrixhit, ndajnë të njëjtën shtëpi mbretërore, e cila pritej të ishte e përbashkët dhe pas lindjes së foshnjës mbretërore. Por mesa duket planet paskan ndryshuar. Pallati Buckingham ka njoftuar se princ Harry dhr Meghan do të kenë shtëpinë e tyre, duke krijuar kështu një vatër të re mbretërore.

Në një deklaratë të lëshuar nga Pallati Buckngham, të enjten, shkruhej: “Mbretëresha është dakord me krijimin e një shtëpie tjetër mbretërore, e cila do t’i përkasë dukës dhe dukeshës së Sussex. Shtëpia e ndërtuar me mbështetjen e Mbretëreshës dhe princit të Uellsit, do të hapet në pranverë.”

Kështu, princ Harry dhe Meghan nuk do të jetojnë me William dhe Kate, siç ishte parashikuar. Ata do të kenë shtëpinë e tyre mbretërore./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Pse më ka mbetur në mendje Fatos Baxhaku

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.