Mediu: Të shmangim konfliktin civil që po përgatit Rama

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, në një deklaratë për mediat, u bën thirrje të gjithë shqiptarëve të bashkohen për të shmangur konfliktin civil, ku sipas tij po përgatitet nga kryeministri Edi Rama.

“Të bashkohemi të gjithë shqiptarët, për të shmangur konfliktin civil, që po përgatit qëllimisht Rama me klanet e tij, nëpërmjet një procesi flas zgjedhor dhe të paprecedent me 30 qershor. Ky Porces është antikushtetues dhe ilegjitim, bie ndesh me Kushtetutën, garantimin e unitetit të popullit, pluralizmit, votimit të lirë dhe të fshehtë, dhe me dekretin e Presidentit të Republikës. Rama ka kapur sot politikisht, institucionet zgjedhore”, tha Mediu./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Besnik Muçi letër Gjykatës Kushtetuese: Pres vendimin tuaj për mandatin tim

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.