Mediat britanike e bëjnë punë të kryer: Shkarkohet trajneri i Mançester United

E përditshmja britanike, “Daily Mirror” e ka bërë fakt të kryer shkarkimin e trajnerit të Mançester United Jose Murinjo.

Sipas britanikes, ecuria jo e mirë e skuadrës, marrëdhënia me lojtarët dhe zgjedhjet e çuditshme, duket se i kanë sjellë telashe të mëdha Murinjos.

Sipas britanikes Murinjo do të shkarkohet nga stoli i “djajve të kuq” dhe në këtë pikë nuk do të ketë pjesë pas.

LEXO DHE :  T’i shkohet deri në fund shkarkimit të Metës, Rama “lexon” filxhanin: Nuk ka më P, po vetëm I

Sipas britanikes, vendin e Murinjos pritet që ta zërë Zinedine Zidan, ndërsa rolin e përkoshëm të stolit të Mançesterit do ta marrë Majkëll Kerrik.

Për shkarkimin e tij para afatit të përfundimit të kontratës, Murinjo do të marrë edhe 20 milione euro dëmshpërblim./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.