Media serbe e gjen shkakun e zjarrit në Notre Dame: Flamuri  i Kosovës

Teksa e gjithë bota është me sytë nga Parisi dhe katerdralja  850-vjeçare, Notre Dame që është duke u shkrumbuar nga zjarri masiv, një media serbe e quajtur “informer.rs” ka gjetur shkakun e zjarrit, edhe pse pa asnjë reporter në vendin e ngjarjes e pa burime të konfirmuara.

Sipas kësaj medie, zoti po e dënon Francën për shkak të flmurit të Kosovës.

“Vetëm gjashtë muaj më parë, në ceremoninë që shënonte fundin e Luftës së Parë Botërore në Paris, Flamuri i shtetit të rremë të Kosovës, ishte varur në katedralen e Notre Dame. Kosova nuk mori pjesë në këtë luftë, as nuk u njoh si shtet, por francezët vendosën t’i nderonin duke u thirrur në ceremoninë dhe duke e vendosur flamurin. Publiku i botës ishte në shok, i tmerruar nga kjo përdhosje e kujtimeve të të gjithë atyre që u vranë në Luftën e Parë Botërore.

LEXO DHE :  Jep dorëheqjen drejtuesja e Fondit Monetar Ndërkombëtar

Tani, ndërsa katedralja e famshme digjet si një kovë, shumë po pyesin – a nuk është dënimi i Perëndisë ?!”-shkruan media ekstremiste serbe./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.