Më thuaj cili ushqim të pëlqen, të të them si je në krevat

Me siguri që ka lidhje mes ushqimit dhe seksit. Në këtë artikull do ju tregojmë se si ushqimi i preferuar i një mashkulli nxjerr në dritë si është ai në shtrat. Ndoshta po pyesni veten se pse ky informacion qenka i dobishëm? Sepse do ju ndihmojë të parashikoni me saktësi se çfarë ju pret në shtrat duke u bazuar në shijet gastronomike të atij me të cilin po dilni. Do të arrini të gjeni atë që ju përshtatet më shumë në shtrat vetëm duke e parë se çfarë ha.

Dashuron picat: dembel

Nëse ushqimi i tij i preferuar është pica, do të thotë se në shtrat është dembel. Edhe në jetë gjithashtu. I pëlqen të rrijë në kolltuk gjithë ditën. Jeta seksuale me një të dashuruar pas picave do të jetë e vështirë, pasi ky person nuk do të përpiqet shumë, por ana pozitive është se do të hani shumë pica.

Pëlqen “nacho”­t: i ndyrë

Njerëzit që pëlqejnë “nacho”­t nuk e kanë problem të bëjnë shumë gjëra në shtrat. Është një ushqim që kur e ha bëhesh pis me salca dhe dukesh si derr, por këta persona nuk e vrasin mendjen se si duken. Në momente intime nuk e njohin turpin.

Preferon biftekun: dashnor i fuqishëm

Ata që kanë si ushqim të preferuar biftekun janë shumë burrërorë dhe të fuqishëm. Janë paksa me instikte primale, por do ju bëjnë të ndiheni mirë.

Ha sushi: dashnor ekzotik

Pëlqen filmat autor dhe pi verë ose koktejle të rafinuara. Seksi për këta tipa është intelektual po aq sa edhe fizik. Me qetësi të sugjeron një pozicion dhe planifikon që më përpara lëvizjet. Pëlqen të provojë pozicione të reja dhe të pamundura ndonjëherë.

Pëlqen çokollatën: romantik

Një mashkull i tillë nuk bën seks, por dashuri. I pëlqen ta shohë në sy të dashurën gjatë atij momenti. Misionari është pozicioni i preferuar.

Makarona me djathë: dashnor i thjeshtë

Nëse pëlqen të hajë vetëm makarona me djathë, atëherë kemi të bëjmë me një tip që kënaqet duke ndenjur në shtëpi dhe duke parë filma me të dashurën. Seksi për të është argëtues dhe i thjeshtë, shkruan revista ‘Shije’. Pas filmit, bën dashuri dhe direkt gjumë. Nuk i pëlqen asgjë e ndërlikuar si kamzhiku apo prangat. Thjesht seks./panorama

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.