Me këto truke të thjeshta mund të mobiloni shtëpinë tuaj të ëndrrave!

Shumë njerëz mendojnë se shtëpia e ëndrrave të tyre kushton shumë, por kjo nuk është e vërtetë. Sepse çdo kush mund të përpiqet të jetë një projektues për disa orë dhe të krijojë gjëra të bukura me duart e veta. Mjafton të keni një ide, kërkoni dhe mjetet përkatëse dhe kaq mjafton për të gjitha.

Me kaq gjëra të thjeshta ju mund të krijoni vetë gjëra të bukura për shtëpinë tuaj. Kujt prej jush i ka shkuar ndonjëherë në mendje se mund të krijojë korniza, apo sirtarë me dru  apo degë të thara në pyll.

Dritare.net sot në këtë artikull do t’iu tregojë disa ide frymëzuese me të cilat do dini si të krijoni disa sende apo mobilie fantastike për shtëpinë tuaj.

Dekor i thjeshtë dhe elegant

LEXO DHE :  Test psikologjik: Zgjidhni një figurë dhe zbuloni çfarë mendoni për familjen

Një rrjet llambash të varura në një degë peme

Krijo një varëse të bukur rrobash duke përdorur këtë dizajn në dërrasë

Për një vend kaq të bukur,  mjaftojnë vetëm disa arka druri dhe këto drita

Printime të pazakonta të krijuara me ndihmën e gjetheve

Imazhet në dru, gjithmonë janë në modë

Një sallë kinemaje e krijuar në shtëpinë tuaj

Me bojën mund t’i ktheni raftet në shtëpinë tuaj, në mobile të shtrenjta

Një vend komod për librat tuaj

Me ngjyrat e ndezura, kthejeni sirtarët në pika frymëzimi

Një tjetër mënyrë për të përdorur arkat prej druri

Një ide për ata që duan modelet e bojës me bojëra uji

Kornizat e vjetëra ja si mund ta ktheni në një kryevepër me këto degë të thata./A.C/dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.