Video/ Sulmi terrorist me 40 të vdekur, agresori transmeton gjithçka live

40 persona humbën jetën dhe të paktën 20 të tjerë u plagosën pas disa të shtënave në dy xhami në Christchurch, të Zelandës së Re. Kryeministrja e Zelandës e Re, Jacinda Ardern e cilësoi si sulm terrorist dhe një nga ditët më të errëta të vendit. Tre burra dhe një grua janë arrestuar pas masakrës së rëndë, por sipas zyrtarëve të policisë enden të lirë edhe shumë të dyshuar.

LEXO DHE :  Rama ndan pamje nga porti i Sarandës: Numri i kroçerave me turistë është pesëfishuar

Agresori, i cili e identifikoi veten në Twitter si Brenton Tarrant nga Grafton transmetoi gjithçka live. Sulmi ndodhi në kohën e lutjeve së të premtes./K.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.