Mbyllet aeroporti “Ataturk” në Stamboll

Aeroporti “Ataturk” në Stamboll është mbyllur për shkak të zhvillimeve të fundit në Turqi, raporton Reuters.
Kryeministri turk pak minuta më parë ka konfirmuar se një pjesë e ushtrisë ka tentuar grusht shtet.

LEXO DHE :  Basha reagon pas letrës së pestë të Ramës: Asnjë hap pas!

Në Ankara dhe Stamboll është raportuar se janë parë helikopterë dhe aeroplanë ushtarakë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.