Mbretëresha Elizabeta ka veshur vetëm dy herë në jetë pantallona, ja pse!

Mbretëreshat zakonisht duhet të jenë serioze, por nuk do të thotë që ato nuk janë femra me gusto dhe stil.

Mretërësha Elizabeta madje shpesh herë është parë edhe nëpër shfaqjet e modës në Londër.

Rrobat e saja gjithmonë bëhen diskutim për nga ngjyra dhe nga modelet që ajo zgjedh për të veshur. Janë disa rroba që mbretëreshat nuk i preferojnë t’i veshin, për shembull nuk veshin pothuajse kurrë pantallona.

Por a e dinit se mbretëresha Elizabeta ka veshur pantallona? Madje dy herë. Hera e parë që ajo ka veshur pantallona ishte në vitin 1970, gjatë turneut të saj me Princ Filipin në Kanada. Pothuajse 50 vjet më parë.

LEXO DHE :  Kryetarja e ONM: Ata që kanë frikë reformën në drejtësi, e pengojnë

Image result for queen elizabeth trousers

Gjithashtu në vitin 2006 veshi një palë pantallona të zeza për të lundruar në një udhëtim për të festuar 80-vjetorin e saj.

Related image

Duket se ajo nuk i preferon dhe aq pasi që nga ajo ditë nuk u vesh më kurrë me pantallona. Mbretëresha preferon stilin e saj të veçantë dhe plot ngjyra. Zgjedh ngjyra që njerëzit ta njohin atë./D.M-Dritare.net

Image result for queen elizabeth

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.