Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Mbretëresha Elizabet i jep një superdhuratë princit Eduard

Mbretëresha Elizabet i jep një superdhuratë princit Eduard
Princi Eduard festoi datëlindjen të dielën me një dhuratë të bukur nga mbretëresha Elizabet. Për të uruar të birin për 55-vjetorin e lindjes, mbretëresha i dha një titull princit, për ta përdorur në Skoci.

Mbretëresha e emëroi atë, Earl of Forfar dhe gruan e tij, Sofien si Kontesha e Forfarit. Familja mbretërore bëri një tjetër gjest për datëlindjen e princit. Ndau në rrjete sociale një foto të ëmbël kur princi ishte i vogël./K.C/dritare.net