Mbretëresha Elizabet, e trishtuar për vdekjen e shërbëtores besnike

Thuhet se, mbretëresha Elizabet ndihet thellësisht e mërzitur pas vdekjes së një prej ndihmëseve të saj më të besuara. Annette Wilkin, e cila kishte punuar si shërbyese për familjen mbretërore për 45 vjet, vdiq pas një sëmundjeje, në moshën 72-vjeçare. Mbretëresha e kishte përzemër Anette-n, informon dritare.net

Daily Mail raporton se Annette ishte një anëtare e përkushtuar dhe e dashur e stafit mbretëror, që  fitoi afeksionin e mbretëreshës dhe anëtarëve të tjerë të familjes mbretërore.

LEXO DHE :  Sherr me thika në Elbasan, një i plagosur

Annette  ka punuar për mbretërorët në pozicione të ndryshme. E nisi fillimisht si shërbëtore për mbretërorët dhe tani ishte kryeshërbëtorja dhe ajo që kujdesej për mbarëvajtjen e pallatit mbretëror./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.