Mblidhnin bimë medicinale për bukën e gojë, dhunohen dy korçarët, njëri me urgjencë drejt Tiranës

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në malin e Çermenicës në Korçë, ku disa të rinj nga fshati Marjan kanë dhunuar dy persona që kishin shkuar për të mbledhur bimë medicinave, të cilat më pas do ti shisnin për të nxjerrë të ardhura për të mbijetuar.

Të plagosur kanë mbetur 42-vjeçari Altin Pillati, i cili ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore dhe është dërguar me urgjencë drejt spitalit të Traumës në Tiranë për të marrë ndihmë mjekësore të specializuar, ndërkohë Mylazim Mukollari, rreth 70 vjeç ka mbetur disa fraktura në trup dhe po kurohet në spitalin e Korçës. /e.k-Dritare.net

LEXO DHE :  Basha poston foton me djalin e Olldashit: Glauku po ecën në gjurmët e të atit

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.