Mbajeni vdekjen larg me një gotë alkool në darkë!

Sigurisht konsumi i alkoolit është i dëmshëm për shëndetin e njeriut, por gjithçka varet nga sasia e konsumimit.

Një studim sugjeron se, nëse një njeri pi një gotë alkool çdo darkë, atëherë vdekja do të jetë sa më e largët.

 “Asnjë nuk e përjashton faktin që disa njerëz pijnë shumë alkool. Polemikat përqendrohen vetëm në rast se ka nivel të ulët konsumi. Kur alkooli konsumohet cdo natë nga një gotë ul rrezikun e vdekjes duke e krahasuar me rastet kur konsumohet një sasi e lartë për dy ose tre herë në javë”, tha Richard Hoffman që ishte në krye të studimit.

LEXO DHE :  Tërmeti dhe historia e lopës që i blinte ushqimet vetë!

Hoffman, shtoi se alkooli duhet shoqëruar gjithmonë me ushqim pasi ul përqendrimin e alkoolit në gjak./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.