Manchester City shpallet kampion në Premier League

Manchester City ka shkëlqyer këtë sezon në Premier League, duke u shpallur kampion në Angli, me 98 pikë në 38 javë të luajtura përballë skuadrave të vështira angleze.

City, ka thyer Brightonin, duke lënë edhe Liverpulin pas, teksa kjo e fundit është duke shkëlqyer në Champions League.

LEXO DHE :  Një Çernobil i dytë?/ Çfarë po i mban të fshehtë Rusia, botës!

Në javën e fundit u përcaktuan dhe verdiktet përfundimtare ne futbollin britanik. Man.City, Liverpool, Chelsea dhe Tottenham do të luajnë në Champions League sezonin e ardhshëm ndërsa Arsenal në Europa League. Cafrdif, Fulham dhe Huddersield zbresin një kategori më poshtë./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.