Manastirliu: Gati për verën, po dezinsektojmë Shqipërinë nga Veriu në Jug!

Ministrja e Shëndetësisë, Ogreta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ka treguar se po vazhdon dezinsektimi i vijës bregdetare, nga Veriu në Jug të vendit. Ajo ka theksuar se procesi i dezinsektimit u krye përmes përdorimit të agjentëve biologjikë, që nuk dëmtojnë shëndetin e kafshëve, të njeriut, apo organizmave të tjerë nënujorë, por vetëm bakteret dhe larvat e mushkonjave. Sipas saj ky proces ka filluar në Nartë dhe Orikum të Vlorës.

LEXO DHE :  Franca vendos veton/ Zbardhen detaje nga mbledhja e Këshillit Evropian në Bruksel

 

Postimi i ministres

Vijon programi i dezinsektimit pranë vijës bregdetare nga veriu në jug të vendit??
Edhe në Nartë dhe Orikum të Vlorës, procesi u krye përmes përdorimit të agjentëve biologjikë që nuk dëmtojnë shëndetin e njeriut, kafshëve dhe organizmat e tjerë ujorë, përveç larvave të mushkonjave⛔?./K.Ç/dritare.netPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.