Makina e policisë bie në lumë, rezultojnë të zhdukur dy policë nga Kosova

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Kosovë, ku një makinë policie ka rënë brenda një lumi me lartësi tepër të lartë. Mësohet se brenda automjetit ndodheshin dy policë, të cilët rezultojnë të humbur.

Ky aksident ka ndodhur në rrugën Kacanik-Hani i Elezit, ku makina më të cilën po udhëtonin policët ka thyer barrierat rrethuese të lumit Lepecë dhe kanë rënë brenda tij.

 Sipas Klan Kosovës, makina ka rënë nga një lartësi prej mbi 100 metrash dhe është shkatërruar plotësisht.

Polumbarët, Forcat e Sigurisë së Kosovës dhe ekipet e zjarrfikësve, për orë të tëra kanë kërkuar për trupat e dy policëve, por pa rezultat. Kërkimi për dy të zhdukurit pritet të rinisë sërish ditën e sotme.

Do policët e zhdukur janë: Malësor Dashi dhe Armend Trena./K.C/dritare.net

 

LEXO DHE :  Rama letër publike Bashës: Ulemi pa humbur kohë në tryezën e dialogut pa kushte

 

 

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.