Lojtari i vitit në Angli, ja 6 kandidatët!

Organizata e Futbollistëve Profesionist (PFA) në Britani të Madhe ka publikuar listën me 6 futbollistët e nominar për të fituar çmimin “lojtari i vitit”.

Në këtë listë ka rënë në sy mungesa e Mohamed Salah.

LEXO DHE :  Ekskluzive/ Abdulla Krutani, i mbijetuari i fundit i “Mauthausen” që i shpëtoi krematoriumit flet për dritare.net

6 të nomuniarit për këtë çmim janë: Virgil van Dijk i Liverpulit, Raheem Sterling i Manchester City, Sergio Aguero, Manchester City , Eden Hazard,Chelsea, Sadio Mane nga Liverpuli,  dhe Bernardo Silva nga Manchester City./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.