Lobimi në SHBA/ Basha shkon në Prokurorinë e Tiranës

Lideri i opozitës, Lulzim Basha ka mbërritur në Prokurorinë e Tiranës. Basha u paraqit në prokurori për t’u marrë në pyetje në lidhje me lobimin në SHBA. Ju kujtojmë se Basha ishte thirrur në prokurori, dy ditë më parë, por nuk u paraqit.

Nëse nuk do të paraqitej në Prokurori deri më 20 qershor, Prokuroria urdhëroi që Basha të merrej me forcë. Prandaj Basha shkoi sot para prokurorëve, ku do të pyetet në lidhje me  lobimin prej 650 mijë dollarësh në SHBA për fushatën elektorale të vitit 2017./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Negociatat/ Reagon Departamenti i Shtetit: Jemi të zhgënjyer me KE që nuk njohu meritat e Shqipërisë dhe Maqedonisë

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.