Lleshaj i përgjigjet Bashës: Ju jeni përgjegjës për çdo individ që del kundër ligjit!

Në Librazhd, u arrestuan 7 protestues, të cilët kishin bllokuar rrugën, për të mos lejuar Ramën të zhvillojë takimin elektoral. Për këtë ngjarje ka reaguar Lulzim Basha, i cili i bëri thirrje policisë të mos i bindeshin urdhrave të Ramës dhe ministrit të Brendshëm Sandër Lleshajt.

Pas kësaj deklarate të Bashës, ka reagur Lleshaj përmes një postimi në Twitter.

LEXO DHE :  Negociatat, Juncker: Refuzimi i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, gabim historik

Lulzim Basha është përgjegjës për çdo individ që aktivizon kundër ligjit dhe lirive politike në vend!

Pengimi i subjekteve zgjedhore dhe përdorimi i lëndëve plasëse, kundër atyre dhe forcave të rendit janë vepra penale. Askush nuk do të tolerohet. Kush u përgjigjet thirrjeve për paligjshmëri, do të përballet me ligjin!”, shkruan Lleshaj./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.