Foto/ Lindin trinjakët e parë të 2019, Rama dhe Manastirliu dorëzojnë bonusin

Kryeministri i vendit, Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka vizituar këtë të martë në maternitetin “Koço Gliozheni”, në Tiranë, një nënë që solli në jetë trinjakët e parë për vitin 2019-të. Kjo nënë përfitoi bonusin me 120 mijë lekë secili. Pra familja e nënës 32-vjeçare përfitoi 360.000 lekë për trinjakët.

LEXO DHE :  Pse më ka mbetur në mendje Fatos Baxhaku

“Trinjakët e një nëne 32-vjeçare nga Elbasani, të parët 😇😇😇 të 2019, erdhën në jetë me bonusin 120 mijë lekë secili.
360.000 lekë ka përfituar kjo familje e re, teksa janë 2230 fëmijë që e kanë marrë çekun e bebes deri tani, me një fond prej 130 milion lekë.”,– shkruan Manastirliu në Instagram./K.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.