Lezhë/ Qëllon i dehur me armë zjarri në ajër, arrestohet 49 vjeçari

Një banor në Lezhë, ka qëlluar me armë zjarri në ajër, në gjendje të dehur, nga oborri i shtpsë së tij. 49-vjeçari me iniciale A.P., u arrestua nga policia.

Policia ka sekuestruar 2 armë zjarri, një granatë dore ofensive dhe 3 gëzhoja në vendngjarje. Armët e zjarrit që u sekuestruan janë automatik  model MP-40  dhe pushkë model 63) me 35 fishekë.

LEXO DHE :  Veshjet më të bukura të javës, nga zonjat mbretërore!

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme  për veprat penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit” dhe  “Prishja e qetësisë publike”./E.B/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.