Lëvizja e papritur/ Nuk hyn në zgjedhje, PD-LSI çojnë anëtarët e tyre në KZAZ

Partia Demokratike dhe LSI duket se do të bëjë një hap të papritur përsa i përket zgjedhjeve lokale të 30 qershorit.

Mësohet se PD dhe LSI, ka vendosur të çojë anëtarët e saj në komisionet e administrimit të zgjedhjeve.

PD dhe LSI, ka urdhëruar të gjitha degët e saj në rrethe, që të punojnë dhe të përzgjedhin emrat që do të përfaqësojnë opozitën në komisionet zonale të administrimit zgjedhor në gjysmën e të cilave PD-ja ka shumicën.

Sekretari i Përgjithshëm të PD-së, Gazment Bardhi thotë se qeveria ka nisur që tani manipulimin e zgjedhjeve me regjistrimin e paligjshëm të kandidatëve për kryetar bashkie.

LEXO DHE :  Komentuesi: Një natë e ministres në hotel sa një km rrugë, Rama: Kjo gjellë e kazanit është e prishur

“Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë informacion zyrtar se në KZAZ janë duke u kryer manipulime të rënda të procesit zgjedhor, që nis me regjistrim të paligjshëm të kandidatëve për kryetar bashkie. Për këtë arsye, për të dokumentuar dhe çmontuar këtë paligjshmëri, PD dhe LSI, mund të shfrytëzojnë ligjin, për të dërguar anëtarët që i takojnë në KZAZ për të provuar ligjërisht që Edi Rama nuk garanton zgjedhje legjitime, edhe kur nuk ka kundërshtarë përballë. Në ditët në vijim do të faktojmë të gjitha paligjshëmritë e kryera nga përfaqësuesit e Edi Ramës gjatë procesit./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.