Lëngu i kumbullës, ky ilaç bimor që do t’ju habisë

Fruti i kumbullës dhe lëngu i saj është përdorur në mjekësinë popullore për mijëra vjet duke trajtuar një sërë sëmundjesh dhe shqetësimesh tek njerëzit.

Lëngu i këtij fruti magjik dhe shumë të shijshëm është përdorur për tensionin e lartë të gjakut, ethet, kapsllëkun dhe verdhëzën.

Kumbullat janë të pasura me fibra dietike, karbohidrate, aminoacide, vitamina dhe kripëra minerale dhe përkatësisht vitaminë A, B, K, kalcium, magnez, zink, bakër, mangan, selen dhe bor.

LEXO DHE :  Rama nxjerr fotot: Ja çfarë ka pas stuhisë!

Lëngu i kumbullës është shumë i dobishëm për përmirësimin e tretjes dhe ndihmon për të luftuar problemin e kapsllëkut, për të mbajtur nën kontroll rrezikun qelizat kancerogjene, të diabetit dhe kancerit të zorrës së trashë, si dhe për forcimin e kockave./e.k-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.