Lajm i keq për ata që janë me pushime, shirat do të vazhdojnë deri në fundjavë

Ditën e sotme pamë një kthesë të motit, në orët e pasdites nisën shirat, të cilat kanë përfshirë të gjithë vendin. Sipas sinoptikanëve të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, një situatë e tillë do të vijojë edhe në ditët e ardhshme të paktën deri në fundjavë. Moti do të jetë i ngrohtë dhe me temperatura që do të shkojnë deri në 33 gradë në vlerat e tyre maksimale, por nuk do të mungojnë reshjet me intensitet të ulët si dhe shpërthimet e herëpashershme. Nëse në ditët që kemi lënë pas kemi pasur reshje vetën në zonat malorë, këtë herë nuk do të kursehen as zonat bregdetare.
Meteorologët shpjegojnë se karakteristikë e këtyre ditëve do të jene edhe vetëtimat. V.D/Dritare.net/

LEXO DHE :  TgCom24: Shqipëria në modë mes jetës së natës dhe plazheve si të Karaibeve

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.