La Liga/ Barcelona triumfon ndaj Sociedadit

Është luajtur ndeshja mes Barcelonës dhe Real Sociedadit e vlefshme për La Liga.

Barcelona ka triumfuar ndaj Sociedadit, me rezultatin 2-1.

Barcelona ka qenë e para që ka shënuar në minutën e 45’, ndërsa Sociedad ka barazuar në minutën e 62’.

LEXO DHE :  Mallakastër/ 60-vjeçarja tenton të djegë komshien, më pas i vë flakën vetes

Në minutën e 64’ Bacelona vulosi rezultatin duke shënuar golin e dytë.

Barcelona ka shkuar në kuotën e 77 pikëve, ndërsa Atletiko vazhdon të ndjekë me 9 pikë diferencë./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.