Ky është egjiptiani që po mban peng marinarët shqiptarë

Ky është shtetasi egjiptian Mohamad Sallam, i cili prej pesë ditësh mban peng një anije peshkimi shqiptare. Në këtë anije janë edhe dy marinarë shqiptarë, që mbahen të lidhur.

Anija është nisur para pesë ditësh për peshkim, por ka humbur kontaktet me autoritetet portuale të Durrësit.

LEXO DHE :  Artan Hoxha: Si u mbyll dosja “978”, menjëherë pasi Meta erdhi në pushtet!

Ditën e djeshme u zbulua se anija gjendet pranë brigjeve të Aleksandërisë në Egjipt dhe marinari egjiptian kërkon nga pronari i anijes 70 mijë euro që të lirojë dy pengjet shqiptarë.

Ai pretendon se nuk është paguar nga pronari ndaj e ka kryer edhe pengmarrjen./ panorama

Mohamad-Sallam

Mohamad-Sallam2

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.