Kuvendi nis seancën dëgjimore për Kryeprokurorin, opozita bojkoton procesin

Komisioni i Ligjeve ka nisur seancat degjimore me 7 kandidatet per Prokuror te Perkohshem te Pergjithshem. Ne mbledhje jane paraqitur vetem deputetet e maxhorances, ndersa opozita, ashtu sic ka deklaruar e ka bojkotuar procesin. Ne perfundim te afatit pese ditor te lene nga Kuvendi, kane depozituar kerkesen per te kandiduar:

LEXO DHE :  Rikthehen guroret në perlën e turizmit, banorët: Jemi lodhur, po na pamundësojnë punën!

Ferdinand Elezi

Artur Selmani

Ermira Tafani

Granit Shahu

Besnik Muçi

Arqile Koçiaj

Arta Marku

Kandidatet duke pritur seancen degjimore./D.M-Dritare.net

kandidatet kryeprokuror kuvend

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.