Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Kuvendi miraton dy emrat për anëtare të Gjykatës Kushtetuese

Kuvendi miraton dy emrat për anëtare të Gjykatës Kushtetuese

Kuvendi ka miratuar në seancën e sotme, dy emrat për anëtare të Gjykatës Kushtetuese. Me një votim të fshehtë u votua me 105 vota pro dhe 2 kundër për Elsa Toskën. Ndërsa Fiona Papajorgji mori 105 vota pro dhe 3 kundër. /L.F-dritare.net