Kuvendi i Shqipërisë ratifikon protokollin e pranimit të Maqedonisë në NATO

Kuvendi i Republikës së Shqipërisë ka ratifikuar protokollin e pranimit të Maqedonisë së Veriut në NATO

Projektligji  u miratua me 130 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim. Në seancë i pranishëm ishte dhe Telat Xhaferi,  kreu i Parlamentit të Maqedonisë së Veriut./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  BE reagon pas deklaratave skandaloze të Vuçiçit për masakrën e Reçakut: S’mund të mohohet ajo që ka ndodhur në Kosovë gjatë 1999

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.