Kuvendi i Shqipërisë ratifikon protokollin e pranimit të Maqedonisë në NATO

Kuvendi i Republikës së Shqipërisë ka ratifikuar protokollin e pranimit të Maqedonisë së Veriut në NATO

Projektligji  u miratua me 130 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim. Në seancë i pranishëm ishte dhe Telat Xhaferi,  kreu i Parlamentit të Maqedonisë së Veriut./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Pas Valdrin Pjetrit, PD nxjerr emrin tjetër: Ja kryebashkiaku i PS i dënuar në Greqi!

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.