Kush do të jenë të ftuarit e nderit në ditëlindjen e Mbretëreshës Elizabeth!

Edhe disa ditë na ndajnë nga datëlindja e mbretëreshës Elizabeth II, dhe që tani madhësia e saj ka nisur me përgatitjet. Në Kështjellën Windsor do të organizohet një darkë magjepsëse, ku do të mirëpriten vetëm 23 mysafirë.

Të ftuarit e nderit në ditëlindjen e mbretëreshës përfshijnë Komisionerin e Lartë për Ruandën dhe Kanadanë. Shejh Hamad bin Abdullah bin Khalifa Al Thani, është gjithashtu i ftuar. Po ashtu edhe sekretari i saj privat, Edward Young, sëbashku me bashkëshorten.

LEXO DHE :  Foto brenda ceremonisë së stadiumit ‘Air Albania’

Mbretëresha është transferuar përkohësisht në Kështjellën Windsor, pasi aty do të kalojë edhe pushimet e Pashkëve. Edhe princi Philip mbërriti në  Kështjellë vetëm disa ditë më parë./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.