Kurti i kthen përgjigje Thaçit: Mos më bëj presion, jemi afër marrëveshjes me LDK

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka kthyer përgjigje presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Kurti, përmes një letre të gjatë, i kërkon Thaçit të mos imponojë në krijimin e qeverisë, pasi Kushtetuta e Kosovës nuk i njeh Presidentit rol aktiv në krijimin e mandatarit.

LEXO DHE :  Ekskluzive/ Ambasada Shqiptare në Kinë: Pekini është zbrazur, ja këshillat për shqiptarët!

Ai gjithashtu ka kërkuar nga Presidenti të mos i bëjë presion, duke shtuar se është afër arritjes së marrëveshjes me LDK-në./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.