Kujtim Gjuzi: Nuk do ja mbyll telefonin Bashës, po më ftoi shkoj në protestë

Deputeti i ri i Kuvendit të Shqipërisë, Kujtim Gjuzi, i cili njëkohësisht edhe kryetari i Partisë Konservatore, ka thënë në ‘Ora News’ se do të shkonte në protestën e 25 majit nëse do e ftonte Basha.

“12 kryeministrat e 12 prefektura janë me status ushtaraku dhe ky është një grusht shteti. Prandaj Partia Konservatore e ka thënë që është në grusht shteti Edi Rama. Unë mendoj se që nga data 26 qershor 2017 është i vonuar sepse natë ditë kamë qenë në zyrën e Bashës për ti thënë që këto zgjedhje kanë 24 mandate të intimiduara. Më 25 maj është e drejta e kryetarit të PD-së, të bëjë protestën e radhës dhe të shpresojmë të gjejë koherencën dhe të mbledhë ata faktorë rezistence të opozitës shqiptare parlamentare. Nëse do kem një ftesë të drejtë për drejtë nuk kam për t’ia mbyllur telefonin. Kur dikush ma mbyll një herë telefonin mua, unë ja mbyll të paktën 2 herë”, u shpreh Gjuzi./e.k-Dritare.net

LEXO DHE :  Policia ndalon 12 shoferë të gurores së Poliçanit

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.